O mnie


Na początek trochę o mnie. Mam na imię Monika. Z wykształcenia i z zawodu jestem … księgową. Tak, to nie jest żart! Ale czy księgowa musi być od razu nudną osobą w grubych okularach i nosem zanurzonym w papierzyskach? Nie koniecznie :) Ja ten stereotyp przełamuję.

Podróże, zwiedzanie oraz  poznawanie nowych miejsc i kultur jest moją pasją. Nie wyobrażam sobie leniwych wakacji na plaży. Jak już gdzieś jadę, nieważne czy blisko czy daleko, to muszę pozwiedzać, zobaczyć coś więcej niż  hotelowy basen. Oczywiście odrobina lenistwa nikomu nie zaszkodzi, ale ja zawsze staram się łączyć przyjemne z pożytecznym.

Bloga założyłam głównie po to, żeby opowiadać o naszych podróżach zarówno tych małych jak i tych dużych, żeby przekazać co i gdzie można ciekawego zobaczyć, jak się przygotować, na co uważać. Chciałabym przekazać  przydatne i praktyczne wskazówki na podstawie własnych doświadczeń. O niektórych rzeczach naprawdę warto wiedzieć wcześniej :P Ale nie tylko podróże będą publikowane na tym blogu. Będę poruszać również inne tematy.  

Odkąd zostałam zawodową mamą, podróżowanie stało się trochę trudniejsze niż wcześniej. Co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Jak to się mówi: „dla chcącego nic trudnego”. Wystarczy być trochę lepiej zorganizowanym, z wyprzedzeniem przewidywać niektóre sytuacje, spakować do walizki wszystko co niezbędne dla dzieci i w drogę! Nie ma się czego bać, jeśli ja to potrafię, to Ty też!    

    

Komentarze