Tężnie solankowe w GołdapiGołdap to niewielkie miasteczko na północno – wschodnim krańcu Polski, przy samej granicy z Obwodem Kaliningradzkim. W tym niepozornym miasteczku znajdują się czwarte co do wielkości tężnie solankowe w Polsce. 


Spływające po gałązkach tarniny solanki, pod wpływem czynników atmosferycznych, wytwarzają mikroklimat o dużej zawartości wielu pierwiastków, m.in. jodu, magnezu, bromu, wapnia, potasu, sodu oraz fluoru. Przebywanie w tężniach wpływa leczniczo na wiele chorób układu oddechowego praz profilaktycznie poprawiając odporność ludzi zdrowych. W Gołdapi znajdziemy również wodę leczniczą, bogatą w składniki mineralne, wydobywaną z głębokości 646 m  z ujęcia Gołdap Zdrój 1 oraz wodę mineralną wydobywaną z głębokości 426 m z ujęcia Gołdap Zdrój 2 . Można skorzystać także z groty solnej i pijalni wód. Przy uzdrowisku jest ładny park z placem zabaw, a całość usytuowana jest nad jeziorem Gołdap. Teren jest bardzo dobrze zagospodarowany. W tym miejscu można spędzić ciekawie i spokojnie weekend z najbliższymi.

Więcej na temat całego kompleksu uzdrowiskowego, godzin otwarcia oraz cen wstępu znaleźć można na stronie internetowej: http://uzdrowiskogoldap.pl/informacje-o-uzdrowisku-goldap-oraz-sanatorium/.


Komentarze