Bułgaria - Słoneczny Brzeg


Jeśli się zastanawiasz czy warto się wybrać do Bułgarii to być może mój dzisiejszy post pomoże Ci podjąć decyzję. Poniżej moja krótka relacja i kilka cennych wskazówek z wyjazdu do Słonecznego Brzegu. 


Pogoda w Słonecznym Brzegu była cudowna. Ciepło i praktycznie bezchmurnie. Spacery po promenadzie lub zwiedzanie Nessebaru polecam wieczorem, gdy nie ma już prażącego słońca. Woda w morzu czysta i ciepła, miała około 25 stopni, pomimo, że byliśmy w terminie 11-18 czerwiec.  Plaże i dno morza są piaszczyste, nie trzeba korzystać z butów do wody.  Na plażę najlepiej wybierać się po południu, gdy nie ma już tłumów. Nie trzeba koniecznie wykupywać leżaków, była wydzielona spora część dla plażowiczów na kocykach i z własnymi parasolami. 


Podczas pobytu w  Słonecznym Brzegu zwiedzanie Nessebaru, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest obowiązkowe. Cudowne, klimatyczne, wąskie uliczki z licznymi cerkwiami i antycznymi ruinami. Można dojechać tam autobusem miejskim. Cena biletu to 1,3 lewa za osobę dorosłą. Dzieci podróżują bezpłatnie. Bilety kupuje się u konduktorki w autobusie. Warto się również wybrać z dziećmi do parku wielbłądów. Z każdego przystanku w Słonecznym Brzegu odjeżdża darmowy bus z tabliczką Camel Park. Właściciel jest bardzo uprzejmy, wielbłądy są zadbane, a karmienie wielbłądów i króliczków jest dla dzieci świetną zabawą. Za dodatkową opłatą można pojeździć na wielbłądzie lub kucyku. 

W słonecznym brzegu są również aquaparki. Najbardziej popularny jest aquapark Nessebar. Dojechać do niego można również bezpłatnym busem. Z mniejszymi dziećmi można się wybrać do mini aquaparku „Pirates of the caribbean”. Po godzinie 16 wstęp jest za połowę ceny 6 lewa za osobę. 


Produktem regionalnym Bułgarii są wyroby z róży. Warto kupić kilka różanych pamiątek: krem do rąk, mydełko, słodycze, miód różany, sole do kąpieli itp.  


Koniecznie trzeba też spróbować bułgarskiego wina, a w samym Nessebarze koniecznie trzeba odwiedzić sklepiki z lokalnym winem Messembria oraz skorzystać z degustacji win. 
Jeśli chodzi o ceny w Bułgarii, zarówno w sklepach jak i na straganach, to są zbliżone do cen w Polsce. Podsumowując dzisiejszy post, uważam, że warto odwiedzić Słoneczny Brzeg :)

Komentarze

  1. Popularne miejsce, byłam tam dwa razy i bardzo mi się podobało:) Może i wam przydadzą się bagażniki od http://www.amos.auto.pl warto w te zainwestować.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza