Projekt ogród, czyli coś z niczego

Kwietnik z palety krok po kroku ;)


Z palet można zrobić różne rzeczy. Często spotykane są meble z palet. Ja postanowiłam wykorzystać paletę jako kwietnik. Świetnie sprawdzi się na tarasie lub balkonie. Zajmuje mało miejsca i może pomieścić piętrowo 6 różnych rodzajów kwiatów, ziół, truskawek, pomidorków itp. 


Starą paletę trzeba w pierwszej kolejności wyszlifować, żeby w późniejszym użytkowaniu była bezpieczna i nie miała drzazg. 

Potrzebne będą 3 deseczki, które trzeba przybić pod "półeczki" tak żeby było dno. 

Paletę trzeba pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor, środkiem przystosowanym do zewnętrznych warunków atmosferycznych. 

Następnie kieszonki wykładamy czarnym workiem foliowym i wsypujemy ziemię. Jak nasypiemy ziemię bezpośrednio do kieszonek, nie wyłożonych folią, to drewno szybciej spróchnieje. Worki można w kilku miejscach przedziurawić, żeby w przypadku dużych deszczów, nadmiar wody nie stał w doniczce, tylko spływał w dół.


Ostatnim etapem jest posadzenie roślin. Można też do takiego stojaka z palety powkładać kwiaty w małych doniczkach lub powiesić w doniczkach z uchwytami, wybór należy do Ciebie.  

Ze względu na przymrozki, moje roślinki na razie kiełkują w domu. Jak pogoda się poprawi, a na zewnątrz się ociepli, to przesadzę je do mojego nowego kwietnika :) 

AKTUALIZACJA

Tak wygląda mój kwietnik po majowych opadach deszczu :)

Komentarze