Wolsztyn - Parada Parowozów


Jeśli Ty albo Twój syn kocha parowozy, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.Generalnie parowozy już nie kursują regularnie, ale jest kilka miejsc w Polsce gdzie można je jeszcze spotkać w całej swojej okazałości. Jednym z takich miejsc jest znajdujące się niedaleko Poznania miasteczko – Wolsztyn. Tam znajduje się czynna jeszcze parowozownia, z której codziennie wyjeżdżają w trasę parowozy. Raz w roku, w okolicach majówki, organizowana jest tam Parada Parowozów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. W paradzie biorą udział parowozy z różnych krajów. Można je pooglądać z bliska, zwiedzić parowozownię oraz wybrać się na przejażdżkę. 
Bilety można kupić na miejscu lub z wyprzedzeniem poprzez stronę Turkol (http://www.turkol.pl/). Warto odwiedzać te stronkę częściej, gdyż okazjonalnie organizowane są również przejazdy w innych rejonach Polski. Nasz syn jest fanem pociągów, zwłaszcza parowozów. Wszystko zaczęło się przez zabawki z serii Tomek i przyjaciele. Syn z kolei swoją pasją zaraził młodsza siostrę i teraz w naszym domu królują parowozy.       
Wybierając się do Wolsztyna warto przy okazji zajrzeć po drodze do małego miasteczka Rakoniewice, w którym znajduje się Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa. Wstęp kosztuje naprawdę niewiele, a muzeum oferuje wiele ciekawych eksponatów i wozów strażackich. Z Drzymałowa pod Rakoniewicami, wywodzi się słynny Wóz Drzymały - wóz cyrkowy, który stał się domem dla Michała Drzymały z powodu zbyt długiego sporu z władzami Pruskimi o budowę domu na zakupionej działce.Komentarze