Szwecja w jeden dzień - Kalskrona


W dzisiejszym poście opiszę jak można ciekawie spędzić jeden dzień w Szwecji. W moim przypadku była to wizyta w Karlskronie. Z Gdyni wypływa prom Stena Line prosto do Karlskrony (https://www.stenaline.pl/). Sam prom zapewnia już wiele atrakcji. W zależności od terminu i rodzaju kabiny, bilety można nabyć w naprawdę w niewielkiej cenie. Często dostępne są też różne promocję, więc warto taką wycieczkę zaplanować wcześniej. Na promie jest dyskoteka, restauracja, bar, sklep, automaty do gier, ławeczki do odpoczynku na pokładzie. 


Z przystani promowej do miasta kursuje autobus. Bilet można kupić bezpośrednio u kierowcy i dojechać do samego centrum miasta. Można tez zabrać ze sobą rower i na własnym rowerze dojechać do miasteczka, co na pewno jest dodatkową atrakcją.

Karlskrona to urocze miasteczko, można by powiedzieć taka „Szwecja w pigułce”. Z najciekawszych atrakcji turystycznych polecam odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej (Marinmuseum), kościół Admiralicji z rzeźbą Matsa Rosenboma (koniecznie trzeba wrzucić do kapelusza jakieś drobne, żeby jeszcze tu wrócić) oraz malownicze kolorowe domki na dawnej wyspie Björkholmen. Warto też popłynąć bezpłatnym promem na wyspę Aspö, gdzie spacerkiem można dojść do twierdzy Drottningsskär.Mapki z atrakcjami turystycznymi Karlskrony są dostępne na promie oraz w punkcie informacji turystycznej. Do Karlskrony można spokojnie wybrać się z dziećmi. W samym centrum miasta jest galeria handlowa, w której można zrobić zakupy lub zjeść obiad. Restauracje i bary są dostępne zresztą na każdym kroku, od tych z tradycyjną kuchnią do fast-foodów. Każdy znajdzie coś dla siebie, a na deser polecam lodziarnię na rynku. Jedna porcja lodów składa się z kilku gałek, więc radzę zamawiać z pewną rozwagą. Wiem to z własnego doświadczenia. Myślałam, że zamawiam trzy gałki lodów, a jak się okazało to zamówiłam dziewięć :)Komentarze