Polskie Góry – KARKONOSZE – Karpacz


Karkonosze, a w ich sercu Karpacz - jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Polskich górach. Już w samym Karpaczu jest kilka miejsc, które warto odwiedzić.

Zapora na Łomnicy.


Dziki Wodospad – znajduje się po drodze do Kolejki Liniowej na Śnieżkę.


Świątynia Wang – stary drewniany kościółek pochodzący z Norwegii.


Oczywiście punktem obowiązkowym jest Śnieżka. Można się na nią dostać na kilka sposobów. Można na przykład wejść od Polskiej strony. Początkowo korzystając z wyciągu, a potem na pieszo. Nie polecam tej metody dla rodzin z małymi dziećmi. Gdy ja byłam w Karpaczu z rodziną, nasz syn miał zaledwie dwa lata. Mając do dyspozycji nosidło, można takiego szkraba wziąć na plecy i w drogę. Ale ja wybrałam inną opcję. Od Czeskiej strony można wjechać na Śnieżkę, na sam szczyt, koleją gondolową. W miejscowości Pec pod Śnieżką trzeba zostawić samochód i pieszo dojść do wyciągu. Kolejka ma swoją stronę internetową (http://www.snezkalanovka.cz/pl/), na której można na bieżąco sprawdzić, jakie są warunki pogodowe i czy kolejka jest aktualnie czynna.

Po powrocie na parking udaliśmy się do dużego Czeskiego Zoo - Dvůr Králové (https://safaripark.cz/). Przy samym zoo, jest duży bezpłatny parking. Zoo jest bardzo duże i oferuje wiele atrakcji. Na całość trzeba zarezerwować sobie kilka dobrych godzin.

Będąc w Karpaczu, warto też odwiedzić Szklarską Porębę. Z wózkiem dziecięcym można spacerkiem pójść do Wodospadu Szklarki. Do Wodospadu Kamieńczyka z dzieckiem w wózku nie dotrzesz. Chyba, że masz nosidło.


Niedaleko Karpacza, po Czeskiej stronie jest też warte odwiedzenia Skalne Miasto. Parking jest tam niestety płatny. Natura stworzyła tam przepiękne formy skalne. Ze względu na liczne schody, z małym dzieckiem w wózku nie można zwiedzić całości, ale połowę spokojnie. Z resztą przy kasach przewodnik od razu pokazuje na mapie gdzie z wózkiem da się dotrzeć, a które miejsca trzeba ominąć.

Komentarze