Hamburg w jeden dzień

Wybierasz się do Hamburga służbowo i zastanawiasz się co ciekawego można tam zobaczyć? A może po porostu jedziesz odwiedzić rodzinę i przy okazji chcesz pozwiedzać. Moim zdaniem Hamburg to bardzo ładne miasto warte odwiedzenia. Przypomina trochę Wenecję. Z resztą tak też jest nazywany – Wenecja Północy. 

Podróż zacznij od zakupu całodniowego rodzinnego biletu na komunikacje miejską. Na ten bilet możesz poruszać się każdym środkiem komunikacji. Naprawdę polecam pojechać do centrum komunikacją miejska, najlepiej kolejką i wysiąść na głównym dworcu w samym centrum. Z tamtą idąc prosto jedną ulicą dojdzie się do miejskiego ratusza. 


Następnie polecam udać się nad Elbę. Jeśli podróżujesz z dziecięcym wózkiem, to nie korzystaj z metra. Niestety do metra nie ma wind, są tylko schody, więc wózek trzeba nosić. Najlepiej po centrum poruszać się autobusem. Nad rzeką jest dużo prywatnych stateczków, którymi można popływać po Elbie. Ja polecam statek komunikacji miejskiej. Na ten sam bilet możesz popłynąć kilka przystanków miejskim statkiem, a z powrotem tą samą drogę przejść się promenadą. 

Będąc w Hamburgu warto odwiedzić Miniatur Wunderland (https://www.miniatur-wunderland.de/z modelami kolejek z całego Świata. Makiety są dopracowane w najmniejszym szczególe. 
Wieczorem możesz się wybrać na kolorowe tańczące fontanny. 

Jeśli dysponujesz dodatkowym dniem, polecam z dziećmi udać się do parku z leśnymi zwierzętami – Wildpark Schwarze Berge (https://www.wildpark-schwarze-berge.de/). Wstęp kosztuje niewiele, a dzieci będą zachwycone. Zwierzęta można tam karmić zakupioną na miejscu specjalną karmą.

Wiele zwierząt można obejrzeć naprawdę z bliska, pospacerować wśród biegających saren i małych kóz, pogłaskać dzikie świnki. Tylko te groźniejsze zwierzęta typu niedźwiedź są odgrodzone. Cały park zlokalizowany jest w lesie. Na koniec spaceru dzieci mogą pobawić się na placu zabaw, a rodzice odpocząć z gorącą kawką.

Komentarze