Berlin w kilka godzin


Berlin – stolica Niemiec – to bardzo ciekawe miasto warte odwiedzenia. Razem z moją rodziną, zajechaliśmy tam po drodze na kilka godzin. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i nie zdążyliśmy zwiedzić wszystkiego, ale przynajmniej mam dobry powód, żeby tam wrócić.  Samochód najlepiej zostawić na parkingu P+R i dalszą drogę do centrum odbyć komunikacją miejską. Najłatwiej jest kupić całodzienny bilet rodzinny i pociągiem pojechać na główny dworzec Alexander Platz. Stamtąd pójść na tramwaj. Po drodze mija się wieżę telewizyjną - Berliner Fernsehturm oraz ratusz - Rotes Rathaus. 


Prosto drogą Unter den Linden dojeżdża się do Bramy Brandenburskiej - Brandenburger Tor. Po drodze można podziwiać przepiękną architekturę Opery Berlińskiej oraz Berliński Pałac. 


Spod bramy pieszo można pójść do budynku parlamentu – Reichstagu (https://www.bundestag.de/besuche/architektur/reichstag/). Budynek można zwiedzać, najciekawsza jest szklana kopuła i taras, z którego rozpościera się widok na Berlin. Żeby uniknąć stania w długiej kolejce warto zarezerwować sobie wizytę z wyprzedzeniem poprzez oficjalną stronę internetową Niemieckiego Parlamentu (https://www.bundestag.de/en/visittheBundestag/dome/registration/245686).  


Berlin oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych m.in. muzeum transportu, pomnik pamięci pomordowanych Żydów, bunkier Hitlera, berlińskie zoo.  

Komentarze